ZASTAVME SE SPOLEČNĚ

Zastavme se společně

Asi je ještě brzy, ale restaurování betlémů začíná…

Představte si, že stojíte před jedním z nejkrásnějších betlémů, který kdy jste viděli. Je zde něco magického v tom, jak drobné figurky ožívají v dřevěné krajině.
Vážení přátelé, jsme obrovští milovníci betlémů a všechno, co s nimi souvisí, a rádi bychom svou vášeň sdíleli s vámi. Jste někdy přemýšleli o tom, jakou cestu urazí betlém, než se dostane na takovou výstavu? Každý jednotlivý kousek je restaurován s láskou a precizností, někdy trvá i několik měsíců, než figurka dostane svou konečnou podobu.

Celá proces restaurování starých betlémů, který je pro nás obzvláště blízký. Je fascinující vidět, jak se z poškozených a neúplných betlémů stávají skvosty, které znovu ožívají v plné kráse.
Zajímáte se o to, jak se takové betlémy restaurují? Máte zájem se dozvědět více o historii betlémů a jejich významu? Chcete se seznámit s nejhezčími a největšími sbírkami betlémů a zjistit, jakou radost může přinést jejich shromažďování? Pak jste na správném místě!
Nechceme, aby tato cesta zůstala skryta. Rádi bychom vás vzali za ruku a ukázali vám, co všechno se skrývá za tímto jedinečným uměním.